„Ortograficzne potyczki”

17 stycznia 2019 r. odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu ortograficznego. W  kategorii klas VII – VIII SP oraz III gimnazjum udział wzięło 11 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Byli to uczniowie  ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze, SP im. Juliana Tuwima w Drzonowie oraz uczniowie SP nr 2 i Gimnazjum  im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze.  Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły nauczycielki języka polskiego z SP nr 1 – Elżbieta Zawiślak oraz Krystyna Dymarska. Uczestnicy zmierzyli się z sześcioma zadaniami sprawdzającymi umiejętności ortograficzne.
Laureatem I miejsca został Maksym Wołoszynowski z SP nr 2,
II miejsce zajął Taron Tovmasyan z Gimnazjum nr 1,
III – Aleksandra Kaczorowska z SP nr 1.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy podziękowania. Poza tym skorzystali ze słodkiego poczęstunku.