Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

„Ortograficzne potyczki”

17 stycznia 2019 r. odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu ortograficznego. W  kategorii klas VII – VIII SP oraz III gimnazjum udział wzięło 11 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Byli to uczniowie  ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze, SP im. Juliana Tuwima w Drzonowie oraz uczniowie SP nr 2 i Gimnazjum  im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze.  Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły nauczycielki języka polskiego z SP nr 1 – Elżbieta Zawiślak oraz Krystyna Dymarska. Uczestnicy zmierzyli się z sześcioma zadaniami sprawdzającymi umiejętności ortograficzne.
Laureatem I miejsca został Maksym Wołoszynowski z SP nr 2,
II miejsce zajął Taron Tovmasyan z Gimnazjum nr 1,
III – Aleksandra Kaczorowska z SP nr 1.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy podziękowania. Poza tym skorzystali ze słodkiego poczęstunku.