Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Maj 21

Dzień Patrona w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze

Tradycyjnie w maju w ZS nr 1 obchodzony jest Dzień Patrona. W tym roku szkolnym to święto odbyło się 19 maja. Udział w nim wzięła cała społeczność szkolna – uczniowie, ich rodzice, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Białym Borze, Szkoły Podstawowej w Sępolnie Wielkim oraz Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Drzonowie. Już wcześniej korytarze w ZS nr 1 zostały udekorowane ilustracjami do książek Patrona oraz plakatami związanymi z jego sylwetką.

Uroczystość rozpoczęła się apelem, podczas którego uczniowie gimnazjum przypomnieli sylwetkę Henryka Sienkiewicza. Następnie uczniowie mogli obejrzeć dwa przedstawienia teatralne przygotowane przez zespoły „Jedynka” i „A ku-ku”. Jednocześnie w hali sportowej, w salach lekcyjnych, na „Orliku” odbywało się mnóstwo konkursów, zajęć plastycznych, zawodów sportowych i zabaw integracyjnych, m.in. konkurs piosenki – karaoke, turniej sportowo-wiedzowy na wesoło, konkurs strzelecki, „Just Dance”, zawody – piłka nożna, biegi, „Mistrz tabliczki mnożenia”, konkurs „Czy znam swoich rodziców”, tory przeszkód.

Uczniowie potrzebowali bardzo dużo energii do zabawy, więc rodzice przygotowali „coś dla ciała” – pyszne pierogi, ciasta, desery owocowe, kiełbaski z grilla, tosty, gofry, soki, słowem „dla każdego coś pysznego”!

Dzień pełen wrażeń zakończył się miłym akcentem – p. dyrektor Elżbieta Andrasz rozdała zwycięzcom w różnych konkursach pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Następny Dzień Patrona w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza już za rok. Zapraszamy!