Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Paź 04

„Ortograficzne potyczki”

29 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu ortograficznego. Wzięło w nim udział 18 uczniów klas VII SP oraz II i III gimnazjum ze wszystkich gminnych szkół. Uczestnicy zostali wyłonieni  w trakcie eliminacji klasowych, które odbywały się w macierzystych szkołach.

W trakcie „Ortograficznych potyczek” uczniowie zmierzyli się z kilkoma zadaniami. Musieli napisać dyktando, popisać się znajomością reguł, wybrać poprawnie zapisany wyraz czy rozwiązać krzyżówkę. Najwięcej problemów sprawiło uczestnikom zadanie polegające            na użyciu poprawnej końcówki „i”, „ii”, „ji”. Nad całością konkursu czuwało jury: p. Dorota Krakowska-Malicz – nauczyciel języka polskiego oraz p. Elwira Kawa-Symko – nauczyciel bibliotekarz.

Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Majewska z Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, drugie przypadło w udziale Irenie Erbertowskiej z Gimnazjum nr 2 im. Tarasa Szewczenki, a trzecie zajął Jakub Klimek z Gimnazjum nr 1. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gminny konkurs ortograficzny został zorganizowany przy współudziale Fundacji „Promyk” i dofinansowany z budżetu gminy Biały Bór w ramach realizacji zadań publicznych w 2017 roku z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.