Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Paź 08

„Mam talent dziennikarski”

Od  13 do 29 sierpnia br. Alicja Symko oraz Gosia Andrasz z kl. 3a Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza   czas spędzały na obozie dziennikarskim . Była to  nagroda w konkursie „Mam talent dziennikarski”. Konkurs zorganizowało 11 lokalnych grup działania – dziesięć z Polski i jedna z Czech. My reprezentowałyśmy  szczecineckie „Pojezierze Razem”. Obóz miał formę warsztatów, które odbyły się w Czaplinku , następnie w Czechach w miejscowości Pusta Polom, a na końcu w Gryżynie w woj. lubuskim. W obozie uczestniczyło 129 osób. Podzieleni byliśmy na 4 grupy – A, B, C i D. My trafiłyśmy do grupy C. W pierwszej miejscowości nasza grupa nakręciła film na ruinach zamku Drahim łączący legendę z teraźniejszością. W Czaplinku mieliśmy tez warsztaty z montowania filmu, uczestniczyliśmy w debatach, dowiadywaliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tajnikach dziennikarstwa. W Czechach głównie zwiedzaliśmy, m. in. zamki, gospodarstwo rolne, gdzie jechaliśmy bryczką. Mieliśmy tam również  warsztaty fotograficzne a także uczyliśmy się rękodzieła. W ostatnim etapie obozu – Gryżynie, uczestniczyliśmy w warsztatach dźwiękowych, braliśmy udział w konkursie fotograficznym. We wszystkich miejscowościach były organizowane ogniska integracyjne i dyskoteki, na których wspaniale się bawiliśmy.

Na obozie nawiązaliśmy wiele nowych znajomości i przyjaźni. Bardzo nam się tam podobało    i chcielibyśmy, aby ten obóz trwał o wiele dłużej. 29.09.2017r. odbyło się podsumowanie naszego wyjazdu, gdzie znów mogliśmy się ze sobą spotkać ! Najpierw odbyła się konferencja, na której na początek wystąpiła świebodzińska orkiestra dęta, a potem obejrzeliśmy film podsumowujący dwa tygodnie obozu. Następnie udaliśmy się na obiad i dostaliśmy album ze zdjęciami z wyjazdu z miejscem na podpisy innych obozowiczów, oleje lniane i miód. Po obiedzie mieliśmy czas, aby ze sobą chwilkę porozmawiać i się pożegnać , a następnie wszyscy udaliśmy się do swoich domów.
Gosia Andrasz