Cze 16

X GIMNAZJADA

2 czerwca 2017 r. 15 uczniów Gimnazjum nr 1 w Białym Borze wzięło udział w X Gimnazjadzie „Na dworze Księżnej Elżbiety” organizowanej przez I LO w Szczecinku. Nasi uczniowie walczyli o zdobycie „Indeksów” w kilku kategoriach wiedzowych – język polski, język angielski, język niemiecki, matematyka, geografia, historia, biologia i fizyka.

Jak co roku, tak i tym razem nasza reprezentacja spisała się znakomicie, zajmując III miejsce wśród 15 gimnazjów uczestniczących w tych zmaganiach.

Na szczególne uznanie zasłużyli zdobywcy „Złotych indeksów”

1. Fabian Reinicke – j. niemiecki
  2. Alicja Symko – j. polski
  3. Dawid Boberski – historia

Posiadaczami „Brązowych indeksów” zostali :

1. Miłosz Dobrzyński – historia
  2. Agata Brzostowska – geografia

IV miejsce w konkursie biologicznym zajęła Julia Jurkowska.

Alicja Symko, Julia Jurkowska i Miłosz Dobrzyński zostali nagrodzeni „Platynowymi indeksami” za wyniki osiągnięte w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim.