»

Cze 18

Egzamin na kartę rowerową – czerwiec 2017r.

Dnia 12. 06. 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze odbył się egzamin na kartę rowerową.

Główne cele egzaminu:

• uzyskanie przez zdające dzieci uprawnień do kierowania rowerem po drogach publicznych,
  • warunki bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem,
  • propagowanie komunikacji rowerowej jako bezpiecznego i przyjaznego dla środowiska środka transportu,
  • oddziaływanie jazdy rowerem na tężyznę fizyczną dzieci i młodzieży.

Sprawdzenie umiejętności niezbędnych do uzyskania karty rowerowej odbywało się w dwóch etapach:

część teoretyczna – test sprawdzający wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowe, znajomość znaków drogowych, zasady zachowania na skrzyżowaniach oraz udzielanie pierwszej pomocy,

część praktyczna – której zadaniem było sprawdzenie umiejętności praktycznych, pokonywanie skrzyżowań, umiejętność dostosowania jazdy do znaków drogowych oraz warunków panujących na drodze.

Egzamin pozytywnie zaliczyli:

Martyna Stasiuk, Marta Stepek, Karolina Michalik, Radosław Radtke, Patryk Słowiński, Kacper Szwajczewski, Jakub Piórkowski, Jakub Świątkiewicz, Bartłomiej Nowakowski, Oliwia Karniewicz.

Egzamin przeprowadził p. Marek Karasiński.