„Przyjaźń i miłość w poezji ukryta”

1 grudnia 2017 roku odbył się gminny konkurs recytatorski zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze oraz Fundację „Promyk”. Udział w nim wzięło 52 uczestników ze wszystkich gminnych szkół, którzy recytowali wiersze związane tematycznie z hasłem konkursu.

Jury w składzie: p. Elwira Kawa-Symko, p. Monika Ciszek, p. Renata Zielke oraz p. Dorota Krakowska-Malicz postanowiło wyróżnić następujących uczniów:

Inez Gorczyca – klasa I SP w Sępolnie Wielkim

Oliwia Jabłońska – klasa II SP w Sępolnie Wielkim

Nikola Zawadzińska – klasa II SP w Sępolnie Wielkim

Dominka Ciszek – klasa III SP nr 2 w Białym Borze

Marta Kurjatnyk – klasa III SP nr 2 w Białym Borze

Mikołaj Gałczyński – klasa IV b SP nr 1 w Białym Borze

Jarosława Jacenko – klasa V SP nr 2 w Białym Borze

Oliwia Karniewicz – klasa VI a SP nr 1 w Białym Borze

Weronika Krukowska – klasa VI SP w Drzonowie

Klaudia Mórawska – klasa VI SP w Drzonowie

Oliwia Łajkosz – klasa III a Gimnazjum nr 1 w Białym Borze

Agata Łazor – klasa III a Gimnazjum nr 1 w Białym Borze

Lesia Savchuk – klasa III Gimnazjum nr 2 w Białym Borze

Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, pozostali uczestnicy podziękowania, a wszyscy skorzystali ze słodkiego poczęstunku przygotowanego dzięki finansowemu wsparciu p. dyrektor Elżbiety Andrasz.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Biały Bór w ramach realizacji zadań publicznych w 2017 r. z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.