Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Finał VI edycji Szkolnego Skills Challenge – Mierz Wysoko – MG13 z udziałem Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Borze

W Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Łodzi przy ulicy Kadłubka 33 w piątek 14.12.2018 roku odbył się finał VI edycji Szkolnego Skills Challenge. Do miasta słynącego z ulicy Piotrkowskiej i nie tylko zawitała finałowa dziesiątka najlepszych dzieci z tegorocznej edycji tego projektu aby walczyć o wylot na mecz NBA w Los Angeles. Przedstawicielem Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze był finalista Dominik Dobrzański – uczeń klasy VIB, który przybył do Łodzi pod opieką pana Marka Karasińskiego. Dzień wcześniej finaliści oraz ich opiekunowie spotkali się w klimatycznej restauracji Mitmi na ulicy Piotrkowskiej, gdzie w towarzystwie trenerów i zaproszonych gości mogli zjeść wspaniałą kolację, oraz poznać swoich przeciwników jak i rozluźnić się przed czekającymi zmaganiami. Finał rozpoczął się o godzinie 10.30 i emocji nie brakowało. Po wyczerpujących i nerwowych zmagania wygrał przedstawiciel Szkoły Podstawowej z Kołobrzegu, który leci na mecz NBA do Los Angeles. Walka była wyrównana i zacięta. Dlatego też pozostali startujący otrzymali nagrody za zajęcie ex aequo drugiego miejsca (nie było przegranych) ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, oraz innych sponsorów. Należy również nadmienić, że finałowa dziesiątka to najlepsi spośród 5000 tysięcy uczestników, a wśród nich Dominik Dobrzański uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Borze. Gratulacje dla Dominika za wzorową postawę sportową oraz godne reprezentowanie szkoły podczas zmagań na torze sprawnościowym. Dla zachęcenia do udziału w przyszłorocznym finale można posłużyć się powiedzeniem legendy koszykówki Michaela Jordana: „Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem”.