Finał VI edycji Szkolnego Skills Challenge – Mierz Wysoko – MG13 z udziałem Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Borze

W Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Łodzi przy ulicy Kadłubka 33 w piątek 14.12.2018 roku odbył się finał VI edycji Szkolnego Skills Challenge. Do miasta słynącego z ulicy Piotrkowskiej i nie tylko zawitała finałowa dziesiątka najlepszych dzieci z tegorocznej edycji tego projektu aby walczyć o wylot na mecz NBA w Los Angeles. Przedstawicielem Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze był finalista Dominik Dobrzański – uczeń klasy VIB, który przybył do Łodzi pod opieką pana Marka Karasińskiego. Dzień wcześniej finaliści oraz ich opiekunowie spotkali się w klimatycznej restauracji Mitmi na ulicy Piotrkowskiej, gdzie w towarzystwie trenerów i zaproszonych gości mogli zjeść wspaniałą kolację, oraz poznać swoich przeciwników jak i rozluźnić się przed czekającymi zmaganiami. Finał rozpoczął się o godzinie 10.30 i emocji nie brakowało. Po wyczerpujących i nerwowych zmagania wygrał przedstawiciel Szkoły Podstawowej z Kołobrzegu, który leci na mecz NBA do Los Angeles. Walka była wyrównana i zacięta. Dlatego też pozostali startujący otrzymali nagrody za zajęcie ex aequo drugiego miejsca (nie było przegranych) ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, oraz innych sponsorów. Należy również nadmienić, że finałowa dziesiątka to najlepsi spośród 5000 tysięcy uczestników, a wśród nich Dominik Dobrzański uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Borze. Gratulacje dla Dominika za wzorową postawę sportową oraz godne reprezentowanie szkoły podczas zmagań na torze sprawnościowym. Dla zachęcenia do udziału w przyszłorocznym finale można posłużyć się powiedzeniem legendy koszykówki Michaela Jordana: „Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem”.