Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Historia

Historia szkoły

10 grudnia 1945 r. rozpoczęła swą działalność czteroklasowa Szkoła Podstawowa w Białym Borze. Uczęszczało wówczas do niej 30 dzieci. Jej siedziba znajdowała się przy ul. Brzeźnickiej 10.

W 1947 r. powstała siedmioklasowa Szkoła Powszechna, której kierownikiem został Szczepan Januszewski.

Od 1964 r. Szkoła Podstawowa nr l mieściła się w budynku byłego sądu grodzkiego przy ul. Sądowej 3. Zgodnie z reformą szkolnictwa w Polsce od 1966 r. działała ośmioklasowa szkoła podstawowa, a w 1973 r. na bazie tej placówki utworzono Zbiorczą Szkołę Gminną.

l września 1997 r. odbyła się uroczystość wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 1997/98 połączona z przekazaniem nowego budynku szkolnego, który znajduje się przy ul. Dworcowej 19.

W 1999 r. powstało Gimnazjum nr l, które mieściło się w budynku szkoły podstawowej, ale funkcjonowało jako odrębna placówka.

W 2002 r. oddano do użytku nowoczesną halę sportową. W tym samym roku powstał Zespół Szkół nr l, w skład którego wchodzi obecnie: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Przedszkole Miejskie.

18 maja 2006 r. Zespół Szkół nr l w Białym Borze przyjmuje imię Henryka Sienkiewicza.

Na przestrzeni 61 lat działalnością placówki kierowali:

Szczepan Januszewski

Franciszek Piotrowski

Tadeusz Harasimowicz

Mieczysław Skiba

Leon Szypryt

Ryszard Oczachowski

Andrzej Piaszczyński

Fabian Nowczyk

Krzysztof Kulczyński

Alina Bieluch

Anna Kumpin

obecnie dyrektorem szkoły jest Elżbieta Andrasz

Dodaj komentarz