This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Historia szkoły

10 grudnia 1945 r. rozpoczęła swą działalność czteroklasowa Szkoła Podstawowa w Białym Borze. Uczęszczało wówczas do niej 30 dzieci. Jej siedziba znajdowała się przy ul. Brzeźnickiej 10.

W 1947 r. powstała siedmioklasowa Szkoła Powszechna, której kierownikiem został Szczepan Januszewski.

Od 1964 r. Szkoła Podstawowa nr l mieściła się w budynku byłego sądu grodzkiego przy ul. Sądowej 3. Zgodnie z reformą szkolnictwa w Polsce od 1966 r. działała ośmioklasowa szkoła podstawowa, a w 1973 r. na bazie tej placówki utworzono Zbiorczą Szkołę Gminną.

l września 1997 r. odbyła się uroczystość wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 1997/98 połączona z przekazaniem nowego budynku szkolnego, który znajduje się przy ul. Dworcowej 19.

W 1999 r. powstało Gimnazjum nr l, które mieściło się w budynku szkoły podstawowej, ale funkcjonowało jako odrębna placówka.

W 2002 r. oddano do użytku nowoczesną halę sportową. W tym samym roku powstał Zespół Szkół nr l, w skład którego wchodzi obecnie: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Przedszkole Miejskie.

18 maja 2006 r. Zespół Szkół nr l w Białym Borze przyjmuje imię Henryka Sienkiewicza.

Na przestrzeni 61 lat działalnością placówki kierowali:

Szczepan Januszewski

Franciszek Piotrowski