This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

4 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach, a także uświadomienia, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu w klasach,  na lekcjach zostały  przeprowadzone  egzaminy pisemne z tabliczki mnożenia. Uczniowie klas III-VIII losowali zestawy i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów (klasy  III zakres do 50, pozostali do 100).

Do egzaminu przystąpiło 198 uczniów. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 92 uczniów, co stanowi 46% wszystkich zdających.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.  Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.