This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Konkurs teatralny „Zabawa w teatr”

 

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia w Sali BCKiR w Białym Borze odbył się konkurs teatrów szkolnych „Zabawa w teatr” zorganizowany już po raz siódmy przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza oraz Fundację „Promyk”.

Do konkursu przystąpiło 6 zespołów teatralnych: „Tęcza” (opiekunki: Anna Kumpin i Monika Ciszek), „A ku-ku” (opiekun: Małgorzata Dobrzyńska) – oba zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Borze, „Jagódki” (opiekun: Bożena Lemczak), „Zmiksowani” (opiekunki: Halina Krenca i Dorota Krakowska-Malicz) ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Drzonowie, „My młodzi” (opiekunki: Renata Zielke, Magdalena Kędzierska, Katarzyna Nikiel) ze Szkoły Podstawowej w Sępolnie Wielkim oraz „Jedynka” z Gimnazjum nr 1 (opiekun: p. Elżbieta Zawiślak),

Artystyczne zmagania oceniało jury w składzie:

Pani Maria Dragan – prezes Fundacji „Promyk” – przewodnicząca jury,

Pani Bożena Sadlak – inspektor ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych,

Pan Aleksander Leszczyński – dyrektor BCKiR.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce – „Jedynka” za przedstawienie „Ona i on, czyli parami przez wieki”

II miejsce – „Zmiksowani” za „Baśniowy ambaras”

III miejsce – „Jagódki” za spektakl „Spóźniony słowik”.

Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe, a uczestnicy skorzystali ze słodkiego poczęstunku.

Zakupienie statuetek i nagród oraz sfinansowanie słodyczy było możliwe dzięki hojności sponsorów: Starostwa Powiatowego w Szczecinku, p. Bożeny Sadlak – inspektor ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Podziękowania należą się również p. Elżbiecie Andrasz – dyrektor SP nr 1 za pomoc w organizacji konkursu, p. Aleksandrowi Leszczyńskiemu za udostępnienie i przygotowanie sali widowiskowej oraz p. Mieczysławowi Grabowskiemu za profesjonalne nagłośnienie imprezy.