Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Konkurs teatralny „Zabawa w teatr”

 

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia w Sali BCKiR w Białym Borze odbył się konkurs teatrów szkolnych „Zabawa w teatr” zorganizowany już po raz siódmy przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza oraz Fundację „Promyk”.

Do konkursu przystąpiło 6 zespołów teatralnych: „Tęcza” (opiekunki: Anna Kumpin i Monika Ciszek), „A ku-ku” (opiekun: Małgorzata Dobrzyńska) – oba zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Borze, „Jagódki” (opiekun: Bożena Lemczak), „Zmiksowani” (opiekunki: Halina Krenca i Dorota Krakowska-Malicz) ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Drzonowie, „My młodzi” (opiekunki: Renata Zielke, Magdalena Kędzierska, Katarzyna Nikiel) ze Szkoły Podstawowej w Sępolnie Wielkim oraz „Jedynka” z Gimnazjum nr 1 (opiekun: p. Elżbieta Zawiślak),

Artystyczne zmagania oceniało jury w składzie:

Pani Maria Dragan – prezes Fundacji „Promyk” – przewodnicząca jury,

Pani Bożena Sadlak – inspektor ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych,

Pan Aleksander Leszczyński – dyrektor BCKiR.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce – „Jedynka” za przedstawienie „Ona i on, czyli parami przez wieki”

II miejsce – „Zmiksowani” za „Baśniowy ambaras”

III miejsce – „Jagódki” za spektakl „Spóźniony słowik”.

Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe, a uczestnicy skorzystali ze słodkiego poczęstunku.

Zakupienie statuetek i nagród oraz sfinansowanie słodyczy było możliwe dzięki hojności sponsorów: Starostwa Powiatowego w Szczecinku, p. Bożeny Sadlak – inspektor ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Podziękowania należą się również p. Elżbiecie Andrasz – dyrektor SP nr 1 za pomoc w organizacji konkursu, p. Aleksandrowi Leszczyńskiemu za udostępnienie i przygotowanie sali widowiskowej oraz p. Mieczysławowi Grabowskiemu za profesjonalne nagłośnienie imprezy.