Mikołajki z „Promykiem”

15 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  w Białym Borze odbyła się tradycyjna impreza integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Biały Bór. Tym razem wszyscy uczestnicy zagościli „W świecie muzyki”.  Przed gośćmi zaprezentowali się uzdolnieni muzycznie uczniowie z SP nr 1 oraz SP nr 2.

Po doznaniach artystycznych przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez szkolnych wolontariuszy. Następnie uczestnicy zabawy przy wsparciu wolontariuszy oraz nauczycieli z ZS nr 1 oraz Drzonowa wykonali różnorodne proste instrumenty perkusyjne, a także tradycyjne ozdoby świąteczne. Grupa szkolnych gitarzystów wraz z opiekunem Witoldem Kędzierskim poprowadziła wspólne kolędowanie, w którym wykorzystano przygotowane wcześniej instrumenty.

Imprezę zakończyła oczekiwana niecierpliwie przez dzieci wizyta Mikołaja, który rozdał przygotowane prezenty.

Impreza integracyjna „Z Mikołajem w świecie muzyki” została dofinansowana z budżetu Gminy Biały Bór  w ramach realizacji zadań publicznych w 2018 r. Głównym organizatorem była Fundacja „Promyk” oraz nauczyciele i wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze.

Najlepszym podziękowaniem dla wszystkich, którzy przyczynili się do jej organizacji i przebiegu był niewątpliwie uśmiech uczestników – dzieci i młodzieży specjalnej troski.