This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Mikołajki z „Promykiem”

15 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  w Białym Borze odbyła się tradycyjna impreza integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Biały Bór. Tym razem wszyscy uczestnicy zagościli „W świecie muzyki”.  Przed gośćmi zaprezentowali się uzdolnieni muzycznie uczniowie z SP nr 1 oraz SP nr 2.

Po doznaniach artystycznych przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez szkolnych wolontariuszy. Następnie uczestnicy zabawy przy wsparciu wolontariuszy oraz nauczycieli z ZS nr 1 oraz Drzonowa wykonali różnorodne proste instrumenty perkusyjne, a także tradycyjne ozdoby świąteczne. Grupa szkolnych gitarzystów wraz z opiekunem Witoldem Kędzierskim poprowadziła wspólne kolędowanie, w którym wykorzystano przygotowane wcześniej instrumenty.

Imprezę zakończyła oczekiwana niecierpliwie przez dzieci wizyta Mikołaja, który rozdał przygotowane prezenty.

Impreza integracyjna „Z Mikołajem w świecie muzyki” została dofinansowana z budżetu Gminy Biały Bór  w ramach realizacji zadań publicznych w 2018 r. Głównym organizatorem była Fundacja „Promyk” oraz nauczyciele i wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze.

Najlepszym podziękowaniem dla wszystkich, którzy przyczynili się do jej organizacji i przebiegu był niewątpliwie uśmiech uczestników – dzieci i młodzieży specjalnej troski.