Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

„Nie zamykaj oczu”

20 marca – jak co roku – w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza miała miejsce akcja profilaktyczna „Nie zamykaj oczu”. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Rodzina”. Jej koordynatorami byli p. Violetta Pączkowska i p. Witold Kędzierski.

Przygotowania do akcji rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Szkolni wolontariusze zebrali pomysły od uczniów i wychowawców, opracowali harmonogram imprezy, przygotowali koszulki i śpiewniki, trenowali grę na instrumentach. Szkolne korytarze zapełniły rysunki związane z hasłem imprezy, w klasach pojawiły się gazetki z rodzinnymi fotografiami uczniów.

Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego już wspólnego odśpiewania piosenki zespołu „Dżem”. Następnie uczniowie mogli skorzystać z wielu przygotowanych konkursów i zabaw, m.in. „Czy znasz swoje rodzeństwo?”, „Jaka to melodia?”, „Jeden z dziesięciu”, „Nasze imiona i nazwiska”, karaoke, konkursy plastyczne i sportowe, „Rodzinne przysmaki”. W salce muzycznej można było pośpiewać wraz z wolontariuszami, a także zamieścić swoje imię na „rodzinnym szkolnym drzewku”.

Akcja zakończyła się poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.