This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Z MIKOŁAJEM NA SAHARZE

5 grudnia 2015 roku w progach Zespołu Szkół nr 1 zagościły dzieci niepełnosprawne wraz z opiekunami z terenu całej gminy Biały Bór. Odbyła się tu tradycyjna impreza mikołajkowa, organizowana corocznie przez Fundację „Promyk” oraz wolontariuszy z ZS nr 1. Tym razem Mikołaj zagościł na Saharze. W stołówce szkolnej „wyrosły” piramidy, „popłynął” Nil, na którego brzegu szczerzyły kły groźne, choć papierowe krokodyle. Na holu szkoły można było podziwiać niezwykłe prace plastyczne Grzegorza Lebiody, którymi zainteresował się również obecny na spotkaniu dziennikarz lokalnej prasy oraz sam p. Burmistrz Białego Boru.

Imprezę rozpoczęła p. Wanda Król – przewodnicząca RM, która przywitała wszystkich zgromadzonych i życzyła im wesołej zabawy. P. dyrektor ZS nr 1 Elżbieta Andrasz przyłączyła się do tych życzeń oraz podziękowała wszystkim wolontariuszom oraz nauczycielom, którzy bezinteresownie pracowali, aby ten dzień wypadł jak najwspanialej. Uroczystość zaszczyciła swą obecnością również p. Agnieszka Czerniecka – Radna RM, a p. Maria Dragan, prezes „Promyka”, która nie mogła osobiście uczestniczyć w mikołajkach, przesłała serdeczne życzenia, które zostały odczytane przez prowadzącą imprezę.

Następnie dzieci skorzystały z przygotowanego poczęstunku, do którego swą finansową cegiełkę dorzucili – jak zwykle hojni w takich sytuacjach – państwo Marzanna i Tomasz Polehońscy. Jednocześnie podziwiano występ uczennic z klas I – III SP nr 1, które wykonały świąteczną piosenkę i zatańczyły żywiołowy taniec.

Potem przyszedł czas na zabawy plastyczne. Przy wsparciu wolontariuszy dzieci wykonywały naszyjniki Kleopatry, rysowały wielbłądy, ale powstawały również typowe ozdoby choinkowe. Jednocześnie odbywały się także zabawy i gry ruchowe.

Kolejną atrakcją było wspólne śpiewanie kolęd wraz z uczennicami gimnazjum oraz obejrzenie krótkiego przedstawienia pt. „Moc prezentów” przygotowanego przez teatralny zespół „Jedynka”.

Na zakończenie głos zabrał również p. Burmistrz Paweł Mikołajewski, który tradycyjnie obdarował wszystkie dzieci czekoladowymi mikołajkami. A potem… przybył prawdziwy Mikołaj z ogromnym workiem świątecznych prezentów. Ich zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu gminy Biały Bór w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Biały Bór w 2015 roku z zakresu ochrony i promocji zdrowia

Kolejna edycja mikołajkowych spotkań już za rok !

Elżbieta Zawiślak